VertiQ

Genel Bilgiler

Genel Tanım
Estetik açıdan hoş, dayanıklı ve yükses ses emici akustik duvar panelleri.VertiQ estetik açıdan hoş, dayanıklı ve çok yükses ses emilimi kalitesi sunan akustik duvar panelidir. VertiQ duvar panelleri, tavanın kendi başına iyi akustik sonuç vermediği veya aranılan yönetmelik ve performans seviyelerinin karşılanmadığı durumlarda, oda akustiğini arttır ve iyileştirir.Estetik açıdan hoş ve modern VertiQ, odanın mimarisini tamamlayan ve mevcut Rockfon tavan çözümleriyle çok iyi uyuşan, zarif bir duvar panelidir. Beyaz, açık gri ve gri olarak üç renkte sunulan örgü dokulu yüzeyi vardır. Örgü dokulu yüzey, mükemmel darbe direnci ve dayanıklılık sağlayarak, dershaneler, spor alanlarında vb. kullanılmak için idealdir.VertiQ paneller, duvar boyutları ne olursa olsun, dikey ve yatay olarak birçok tasarıma imkan veren, esnek bir çözümdür. VertiQ için geliştirilmiş, benzersiz taşıyıcı bağlantılar, uygulamayı çabuklaştırıp, kolaylaştırır ve panellerin kolay demonte edilmesine olanak tanır.VertiQ ses emiliminde en yüksek performansı sağlar ve yankı zamanını azaltmaya katkıda bulunarak mükemmel bir oda akustik konforu yaratır. VertiQ taş yününden üretilmiştir ve mükemmel yangın tepkisi ve nem direnci sağlar.

Ürün Açıklaması
VertiQ 40mm taş yünü plakadan üretilmiş akustik bir duvar çözümüdür. Görünen yüzeyi, hoş hareli yapısı, güzel bir örgü dokuma cam tülü ile kaplıdır. Arka yüzeyi ise siyah cam tülü ile kaplanmıştır. Kenar detayı, standart A-kenardır.

Uygulama
VertiQ duvar panel uygulaması aşağıdaki şekilde yapılır:1. sistem T (darbe dirençli):Ara profili olarak T24 38 mm derinlikte T’ler, kenar bitişi taşıyıcı klips olarak J geçiş kanalları ve duvara direk monte etmek için T bağlantı klipsleri.2. sistem hAT (yüksek darbe dirençli):Ara profiller ve kenar bitişler için 1 mm kalınlıkta HAT profilleri (alternatif olarak 1 mm kalınlıkta J kanallar).

Akustik
Ses emilimi ISO 354 standardına göre ölçülmüştür.Ses emilim derecesi ap, aw ve emilim sınıfı hesapları, ISO 11654 standardına uygun olarak yapılmıştır. Gürültü Azaltma Katsayısı (NRC), ASTM C423’e göre hesaplanmıştır.

Yangın Performansı
Rockfon ürünleri taş yünü esaslıdır. Taş yünü yanmaz ve erime noktası 1000 °C’nin üzerindedir.Yangına tepki: EN 13501-1 standardına göre A2-s1,d0 sınıfıdır.

Nem Direnci ve Yapısal Dayanım
Rockfon ürünleri, bağıl nem oranlarının 100% RH’a yükseldiği mekânlarda bile boyutsal stabilite sağlar ve 0ºC ile 40°C arası değişen sıcaklıklarda rahatça montaj yapılabilir. İklimlendirme gerektirmez.Korozyon direnci: T Sistemleri ve HAT Sistemleri ile uygulanan VertiQ paneller yüzme havuzları ve dış mekânlarda kullanılmaz.

Işık Yansıtması
ISO 7724-2 standardına göreBeyaz: % 72Açık gri: % 61Koyu gri: % 33, ışık yansıtma değeri sunar.

Temizleme
Yüzey, düşük güçte çalışan elektrik süpürgesi ucuna yumuşak fırça takılarak temizlenebilir.

Hijyen
Taş yününün besin değeri yoktur, dolayısıyla içerisinde zararlı mikrorganizma yaşatmaz.

Detaylar

CAD&PDF

Dosya AdıDWGPDF
Bu ürün için henüz dosya yüklenmemiştir

Montaj

Montaj bilgisi ve görselleri hazırlanmaktadır

Dokümanlar

Dosya AdıDOCXLSXPDF
Rockfon Teknik Şartnameler VertiQ Duvar Paneli - Word
Rockfon Teknik Şartnameler VertiQ Duvar Paneli - PDF
Rockfon VertiQ Datasheet - PDF