Medicare Air

Genel Bilgiler

Genel Tanım
Rockfon Medicare Ultra serisi çesitli saglik uygulamalarina lider çözümler sunmak amaciyla dizayn edilmistir.Medicare serisi ilgili Saglik Teknik Mutabakati (HTM) uygundur.Örnek:HTM 60 Paneller ve HTM 2045 Akustik. Medicare Ultra HTM 60 siniflandirmasi katagori 2 uyumludur. Medicare serisi paneller her yerde bulunan bakteri ve mantarlara karsi dirençlidir. Medicare Serisi Panelleri bilinen tüm bakterilere, mantarlara hatta Staphylococcus Aureus’a ve onun Methicin’e karsi dirençli türevi olan MRSA’ya karsi bile dayaniklidir. Medicare serisi Paneller düzgün, deliksiz, estetik yüzeylere sahiptir.Özel yüzeyi sayesinde yüksek basinçi temizleme yapilabilir.Bütün Medicare serisi ürünlerin tasinmasi ve kesilmesi oldukça kolaydir. Bununla birlikte 2.4 metre genislige kadar olan koridorlarda kullanilabilecek ölçülere sahiptir.Farkli ölçü seçeneklerinin olmasi daha az tasiyici kullanarak daha kisa sürede montaj avantaji sunmaktadir. Çok fazla kiris olan alanlarda daha hizli kurulum için Maksimum aralik sistemi kullanilabilir.

Akustik
Ses absorpsiyon bilgileri ISO 354 normlarina göre ölçülmüstür. Ses Akustigi özellikleri alpha p, alpha w ve ISO Class ISO 11654’e göredir. Noise Reduction Coefficient (NRC) (Gürültü Seviyesini Indirme Katsayisi) ASTM C423 ‘e göre ölçülmüstür.

Yangın Performansı
MedicarePlus 1000 °C 120 dakikadan fazla erimeden dayanabilen 100% saf kayayününden üretilmistir.Yangın reaksiyonu:Avrupa Birligi EN 13501-1 normlarina göre A2-s1,d0 Sinifidir.Medicare Ultra serisi BS 476 Standartlari Bölüm 21 ve 23’e göre 60 dakika yangin korumasi saglamaktadir.

Nem Direnci ve Yapısal Dayanım
Rockfon Paneller 100% nem direncine sahiptir. Bu yüzden ora tamdaki nemin Rockfon paneller üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Paneller 0 ve 40 derece sicakliklar arasinda montaji yapilabilir. Iklimlendirme gerektirmez. Rockfon Paneller arasira isitilan yada isitilmayan odalarda dahi üstün özelliklerini korur. Bununla birlikte en iyi uygulama yogunlasma risklerini önlemek için önlemlerin alinmasidir.Rockfon panelleri agirlikli olarak BS EN 13964 normlarina class 1/C/0N olarak siniflandirilmistir.Bununla birlikte bazi paneller class 2/C/0N’ dir.

Işık Yansıtması
Medicare Rokfon Beyazi; A Kenar, DIN5036 standartlari Bölüm 3’e göre 86% ışık yansıtma değerine sahiptir.

Isı İletkenliği
Medicare Ultra Kalinligi 30mm’ye esit ve büyük olan panelleri için EN 12667 Standartlarina göre ölçülen asagidaki deger elde edilmistir. λd = 37 mW/mK

Demontaj
Rockfon A Kenar Paneller demonte edilebilir. Samson sistemi ile kullanilan paneller demonte degildir.

Temizleme
Yüzey islak bir bez ile silinebilir. Ya da vakumlu yumusak bir firça ile her gün temizlenebilir.Medicare Ultra düsük basinçli köpük püskürtülerek yilda 52 defa temizlenebilir.Köpük püskürtülmesinden sonra 5 dakika beklenerek daha sonra temizlenebilir.Sabun orani1:100 olmalidir.

Temiz Oda Sınıflandırması
Medicare Ultra ISO 14644-1 Standartlarina göre ISO 5 olarak siniflandirilmistir.

Hijyen
Kayayünü ,selüloz elyaf içermeyen inorganik yapidadir, bu sebeple küf , mantar ve bakteri saldirisina ugramaz. Bu sayede Medicare daha temiz ve daha saglikli iç mekanlar sunar.Rockfon Panellerin mikro organizmalara karsi direnci test edilmistir.Bu testlerde panellere patalojik mikrop içeren yemek bulyonlari ve mantar enjekte edilmistir ve sonuç olarak antibakteriyel etki gözlenmistir. Yapilan testler göstermistir ki Rockfon ürünleri asagidaki bakteri ve mantarlarin mikrobiyolojik gelisimlerine izin vermemistir.– Staphylococcus aureus– Escherichia coli– Pseydomouas aeruginosa– Candida albicans– Aspergillus fumigatusBütün bunlara ek olarak Medicare Ultra Serisi BS 3900 Standartlari Bölüm G6’ya göre bakteri ve mantarlarin her ikisine karsi birden direnci test edimistir. Yapilan testler birkez daha onaylamistir ki Rockfon ürünleri asagida belirtilen bakteri ve mantarlarin gelisimlerine izin vermemistir.– Streptomyces rubrireticuli– Streptoverticillium reticulum– Phoma herbarum– Aspergillus niger– Penicillium chrysogenum– Aspergillus versicolor– Aureobasdium pullulans– Penicillium funiculosum

Yüzey
Medicare Air serisinin son kat yüzeyi Rockfon akustik özellikli boya ile talimatlara göre boyanmis olup, gerekli oldugu takdirde ayni boyama teknigi kenarlar içinde kullanilmaktadir.

Taşıma ve Depolama
Rockfon Ürünleri hafiftir ve kolayca islenebilir. Kendi yapisal dayanim özelliklerinden dolayi özel bir tasima ya da depolama gerektirmez. Rockfon Paneller; hafif yapisindan dolayi nakliye maliyetlerinizi azaltirken kurumla sirasinda da hafif olmasi nedeniyle daha hizli kurulum yapmanizi saglar. Bu da dogal olarak zaman ve maliyet avantaji saglamaktadir.

Detaylar

CAD&PDF

Dosya AdıDWGPDF
Bu ürün için henüz dosya yüklenmemiştir

Montaj

Montaj bilgisi ve görselleri hazırlanmaktadır

Dokümanlar

Dosya AdıDOCXLSXPDF
Rockfon Medicare Air Datasheet - PDF