Sonar dB44

Genel Bilgiler

Genel Tanım
Saglamis oldugu ses izolasyonunu ve mükemmel ses emilimi ile gizliligin önemli oldugu alanlar için oldukça uygundur.Sonar dB serisi 2 ses emici tabaka ve bu tabakalarin arasinda bulunan yüksek performansli membrandan olusmaktadir.Ilk kayayünü tabaka ve üzerindeki membran odadaki sesi emer ve sesin odadan odaya iletimini engeller.ikinci kayayünü katman ise tavan boslugundan, üst kattan ve bitisik odalardan gelen seslerin emilimini saglar. Bu sandwich olarak adlandirdigimiz yapi ses izolasyonunun yaninda mükemmel oda akustigi saglamaktadir.

Akustik
Ses emilim bilgileri ISO 354 normlarina göre ölçülmüstür. Ses Akustigi özellikleri alpha p, alpha w ve ISO Class ISO 11654’e göredir. Noise Reduction Coefficient (NRC) (Gürültü Seviyesini Indirme Katsayisi) ASTM C423 ‘e göre ölçülmüstür.

Yangın Performansı
Sonar 1000 °C 120 dakikadan fazla erimeden dayanabilen 100% saf kayayününden üretilmistir.Yangın reaksiyonu:Sonar dB 35 ve Sonar dB 40 paneller Avrupa Birligi BS EN 13501-1 normlarina göre EuroClass A1 Sonar dB 42 ve Sonar dB 44 paneller Avrupa Birligi BS EN 13501-1 normlarina göre A2-s1,d0 Yangin sinifina dahildir.

Nem Direnci ve Yapısal Dayanım
Rockfon Paneller 100% nem direncine sahiptir. Bu yüzden ora tamdaki nemin Rockfon paneller üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Paneller 0 ve 40 derece sicakliklar arasinda montaji yapilabilir. Iklimlendirme gerektirmez.

Işık Yansıtması
ISO 7724-2 standartlarina göre Rockfon Beyazi 85% ışık yansıtma değerine sahiptir.

Demontaj
Sonar dB serileri domonte edilebilir.

Temizleme
SonardB serileri amonyak, klor ve alkol içermeyen deterjanli sicak su ile (Max. 40 santigrad derece) sünger ve bez ile temizlenebilir. Yüzey vakumlu temizleme yöntemi veya yumusakbir firça ile de temizlenebilir.

Temiz Oda Sınıflandırması
Sonar ISO 14644-1 Standartlarina göre ISO 5 olarak siniflandirilmaktadir.

Hijyen
Kayayünü inorganik bir malzemedir. Inorganik yapisindan dolayi Mantar ve bakteriler içerisinde yasayamaz. Bu sebeple de mantar ve bakterilerin sebep olacagi çürümelere maruz kalmaz.

Detaylar

CAD&PDF

Dosya AdıDWGPDF
Bu ürün için henüz dosya yüklenmemiştir

Montaj

Montaj bilgisi ve görselleri hazırlanmaktadır

Dokümanlar

Dosya AdıDOCXLSXPDF
Sonar DB DS - TR - PDF
Sonar DB DS - EN - PDF
Sonar DB Brochure - EN - PDF